Home Závody a výsledky Masters

Světový pohár FIS Masters Cup

01.02.2023

Závodníci  Masters z celého světa se opět připravují na start……..na Světový pohár FIS Masters Cup do Pece pod Sněžkou

O březnovém víkendu 11. – 12.3.2023  bude společnost SJ SKI pořádat světový pohár kategorie Masters v alpských disciplínách. Tradičním místem pro konání této významné sportovní akce je opakovaně jedno z našich nejlepších lyžařských středisek, Pec pod Sněžkou a pro Masters skvělé tratě na sjezdovce Javor. Světový pohár na území ČR má svoji bohatou historii a od r. 2008 se pravidelně koná právě v Peci. „ V tomto zimním středisku máme záruku spolehlivosti i kvality při zajištění závodních tratí a ostatního technického servisu, podporu vedení SkiResortu Černá hora – Pec a pomoci TJ Slovanu Pec i Loko Trutnov „ připomíná za hlavního organizátora Iva Kárníková.

Loňský ročník měl o něco nižší účast, po covidové pandemii stále přetrvávaly obavy a cestování napříč Evropou nebylo úplně optimální. „Doufejme, že letošní ročník bude znova v plném počtu a nasazení a sportovní výkony závodníků budou tak jak je známe.“ Přestože v letošní sezoně zatím není sněhová pokrývka úplně dostačující, pevně doufáme, že z.astoupení účastníků z opravdu již tradičních a významných lyžařských velmocí, bude silné. Rozhodně organizátoři očekávají sportovce z řad Rakušanů, Němců, Francouzů i Italů, ale i z velice vzdálených destinací Nového Zélandu, Chile, USA či Austrálie. Určitě nesmí chybět ani účast velmi silné skupiny borců ze Slovenska. V roli mezinárodního technického delegáta pro letošní šampionát přivítáme Olgu Charvátovou Křížovou, bývalou československou reprezentantku a bronzovou medailistku ze zimních olympijských her v Sarajevu, v r. 1984. K samotným závodům neodmyslitelně patří také bohatý doprovodný program a slavnostní vyhlášení výsledků s předáváním trofejí a rautem, který se již pravidelně koná na půdě hotelu Horizont. Zázemí, kvalitní servis a vstřícnost partnerského hotelu jsou velkou devizou pro zajištění vysoké úrovně celého šampionátu.

„I letošní ročník se uskuteční za podpory a záštity ministra pro místní rozvoj, hejtmana Královéhradeckého kraje, starostů měst Pece a Trutnova, Nadace ČEZ a ostatních významných partnerů i zástupců regionálních i celostátních médií. Bez této pomoci a podpory bychom tuto náročnou mezinárodní sportovní akci nemohli zorganizovat,“ doplňuje Iva Kárníková.

Už sněží….., všichni se těší……, tak srdečně zveme všechny závodníky i milovníky alpského lyžování.

Více informací na www.sjski.cz

Světová konkurence Masters lyžařů se zase vrací do Pece pod Sněžkou………… a jedeme …..

04.02.2022

Po dvouleté odmlce díky covidové pandemii a po podzimní konferenci FIS mají organizátoři za spol. SJ SKI opět možnost uspořádat závody Světového poháru FIS v alpských disciplínách. Ve dnech 5. – 6.3.2022 se na sjezdovce Javor v Peci pod Sněžkou uskuteční již 16. ročník tohoto tradičního šampionátu kategorie Masters.

Během prvního březnového víkendu se v disciplínách slalom a obří slalom o cenné trofeje utká více než 200 závodníků z celého světa. „Doufáme, že se celá pandemická situace natolik uklidní, že budeme schopni našim závodníkům nabídnout opět skvělá sportovní klání se skvělými výsledky i neopakovatelnou atmosférou jako tomu bylo v Peci i v minulých sezónách,“ doplňuje za hlavního organizátora Iva Kárníková.

 

Světový pohár v Peci pod Sněžkou má svoji bohatou historii. Na území ČR se bude konat již 16. ročník a většinu z uspořádaných akcí, od r. 2008, hostila právě Pec. A právě zimní středisko SkiResort Černá hora – Pec a jeho vedení jsou zárukou spolehlivosti i kvality při zajištění závodních tratí i ostatního technického servisu, neodmyslitelná spolupráce s organizátory pro výslednou vysokou úroveň poháru. Oblíbenost tohoto závodu dokládá i skutečnost, že se na sjezdovku Javor sjíždějí závodníci opravdu z celého světa. Opakovaně nechybí zástupci za tradičně silných lyžařských velmocí jako jsou Němci, Rakušané, Francouzi nebo Italové. Pravidelně mají organizátoři přihlášené borce i z velice vzdálených destinací Nového Zélandu, USA, Austrálie, ale i Ruska a Kazachstánu.

„Na základě hygienických opatření i nařízení jednotlivých vlád zatím nejsme schopni stoprocentně potvrdit námi předpokládanou účast, ale přání je otcem myšlenky,“ dodává Kárníková.

Mezi pravidelné a skoro nejpočetnější skupiny patří Slováci, z jejichž řad se v letech minulých rekrutoval jednoznačně nejstarší závodník, legenda, několikanásobný mistr světa Otto Krajňák. Bohužel v letošním ročníku se již nepotkáme, odešel do lyžařského nebe. 

S kým ale můžeme určitě počítat je spolupracovník a kamarád Bohumír „Bobas“ Zeman, jeden z našich nejúspěšnějších reprezentantů, olympioniků, který se ujme role mezinárodního technického delegáta. Jeho profesionalita, ale i letité zkušenosti ze závodních kolbišť jsou zárukou kvalitního průběhu celých závodů.

K samotným závodům neodmyslitelně patří také bohatý doprovodný program a slavnostní večer s vyhlášením výsledků spojený s rautem, který se již pravidelně koná v hotelu Horizont,

letitým partnerem…..kvalita, zázemí, servis….co více si přát.

„I letošní ročník se uskuteční za podpory a záštity Ministerstva pro místní rozvoj, hejtmana Královéhradeckého kraje, Nadace ČEZ a ostatních významných partnerů i zástupců regionálních i celostátních médií. Bez této pomoci bychom tuto náročnou mezinárodní sportovní akci nemohli zorganizovat,“ doplňuje s poděkováním Iva Kárníková za společnost SJ SKI.

Přípravy jsou v plném proudu, sněžit bude, závody se blíží, tak srdečně zveme všechny závodníky a milovníky alpského lyžování.

 

Více informací na www.sjski.cz

Poháry za umístění ve FMC

25.08.2021

Mezinárodní lyžařská federace FIS udělila v sezóně 2020/2021 poháry za umístění ve FMC. Poháry byly vítězům předány v sídle Svazu lyžařů.

 

VAŇOUS Bohuslav - 1.místo Overall Cat. A

                                - 1. místo Overall třída A6

TUMOVÁ Dagmar - 1. místo Slalom Cat. C

                              - 1. místo Overall třída C4

TOUŠOVÁ Martina - 1. místo Overall třída C3

POLÁČEK Jan - 1. místo Overall třída A2

HRSTKA Milan - 2. místo Overall třída A5

HORÁČEK David - 2. místo Overall třída A4

FÉROVÁ Stanislava - 2. místo Overall třída C6

LEDVINOVÁ Hana - 3. místo Overall třída C5

 

Všem moc gratulujeme a doufáme, že nadcházející sezona bude neméně tak úspěšná. 

sekretariát OSÚ AD SLČR

 

 

Úhrada kódových čísel FIS MASTERS pro lyžařskou sezónu 2021/22

02.08.2021

 

 

Pro závodnice a závodníky kategorie MASTERS, kteří chtějí v lyžařské sezóně 2021/22 startovat na mezinárodních závodech FIS, platí i nadále povinnost uhradit prostřednictvím Svazu lyžařů České republiky licenční poplatek za aktivaci kódového čísla FIS MASTERS.

Licenční poplatek pro účast na mezinárodních závodech FIS v ČR a v zahraničí činí 850.- Kč za osobu

Úhradu částky pro aktivaci kódového čísla FIS MASTERS a pro zařazení do listiny bodů FIS MASTERS proveďte nejpozději do 18. října 2021!

UPOZORNĚNÍ:

Závodů FIS MASTERS se mohou zúčastnit pouze závodníci s aktivním kódovým číslem FIS MASTERS (mají zaplacený licenční poplatek) a jsou zároveň uvedeni v listině bodů FIS MASTERS platné pro příslušné závodní období. Pro první závody v Evropě je tedy nutné být uveden nejpozději ve třetí listině bodů FIS MASTERS, platné od 28.10.2021.

Termíny vydání Listin bodů FIS MASTERS najdete na tomto odkaze:

https://assets.fis-ski.com/image/upload/v1620647292/fis-prod/assets/Deadlines-MA.pdf

Licenční poplatek uhraďte na:

č.ú. 1724702504 / 0600-GE Money Bank

Variabilní symbol pro Masters - 220101

Do zprávy pro příjemce uvést:

  • v případě platby za jednotlivce celé jméno a příjmení, současně je nutné zaslat na email (michaela.jarousova@czech-ski.com) potvrzení o zaplacení poplatku
  • v případě platby za více závodníků název oddílu, současně je nutné zaslat na email (michaela.jarousova@czech-ski.com) soupis závodníků, za které byla platba uskutečněna, a potvrzení o zaplacení poplatku

Věříme, že nastávající sezóna již proběhne bez výraznějších omezení a závody budou rušeny pouze z důvodu špatných sněhových podmínek. V návrhu kalendáře na sezonu 2021/22 je plánováno 86 závodů FIS MASTERS (72 závodů FIS MASTERS CUP a 14 závodů FIS MAS, z toho se uskuteční troje závody v České republice) s vrcholem sezony WCM v St. Moritz v termínu 14.-20. března 2022.

 

 

Licenční poplatky Masters 2020-2021

03.07.2020

Licenční poplatky Masters 2020-2021 ve stručnosti:

- závody SLČR - 150,-
    - závodi FIS MAS (zahraničí i v ČR) - 850,-


Podrobnější info na: https://ski-masters.cz/…/MASTERS-licencni-poplatky-2020-202…

Pravidla pro ochrannou helmu – kategorie MASTERS

03.07.2020

Všichni závodníci Masters bez výjimky (tedy včetně kategorie nad 55 let (ženy) a 65 let (muži)) musí mít na závodech FIS helmy odpovídající pravidlům FIS.

Kalendář závodů FIS MASTERS 2020-2021

03.07.2020

Kalendář závodů FIS MASTERS 2020-2021

Závody Masters 2021 - kalendář

21.06.2020

Plánovaný kalendář závodů Ski Serie Masters 2020 - 2021

Ski Serie Masters - Český pohár 2021
       
Datum Místo Závod Disciplíny
16.-17.1. Vrbno pod Pradědem SSM / Kareta Cup SG, GS, SL
23.-24.1. Rokytnice nad Jizerou FIS MAS GS, SL
30.-31.1. Krušné Hory SSM SL, GS
5.-7.2. Jablonec nad Jizerou SSM /Memoriál Žemličky SG, GS, SL
20.-21.2. Deštné Mistrovství ČR Masters GS, SL
6.-7.3. Lipno nad Vltavou SSM / Lipno Master GS, SJ, SL
19.-20.3. Kouty nad Desnou Finále SSM SG, GS, SL

 

Masters - licenční poplatky 2020/2021

20.06.2020

Registrační kód - licence Masters

Poplatky Masters

Ski Serie Masters - Český pohár 2019-2020 - Celkové pohárové body

14.05.2020

Letos se bohužel odjelo jen 7 závodů (z plánovaných 14), nebylo možné uspořádat finálové závody SSM-ČP a tedy ani se setkat se závodníky.

Z toho důvodu KMA rozhodla, že se v souladu se Soutěžním řádem nebude vyhlašovat (ani předávat ceny) celkové pořadí SSM-ČP, ale pouze se zveřejnila tabulka se všemi získanými pohárovými body.

Úspěchy závodníků Masters na mezinárodní scéně - 2019 - 2020

08.05.2020

Přestože letošní sezóna FIS MASTERS byl kratší než obvykle, tak čeští závodnící dosáhli skvělých úspěchů.

Finále Ski Serie Masters 2020 - nekoná se

12.03.2020

Vzhledem k vyhlášenému nouzovému stavu opravdu nejsme schopni do konce této zimní sezony uspořádat zbývající závody Ski Serie Masters 2020.

Uvažujeme o přesunutí zbývajících závodů na prosinec 2020. Budem vás o tom informovat, stejně jako o vyhlášení celkových výsledků SSM-ČP 2020.

Děkujeme za pochopení.

Držíme palce všem závodníkům, aby stávající situaci přežili ve zdraví.

Těšíme se na setkání na začátku zimní sezony 2020-2021.

Mistrovství světa Masters v rakouském Hochkaru (23.-26.3) je zrušeno

10.03.2020

Oficiální komunikace FIS

Following the directives of the Austrian Federal Government, the Austria Ski Federation/OESV is obliged not to stage in the near future scheduled great international events and accordingly has decided to cancel the following competitions.

Such cancellation refers to the FIS Masters World Criterium 2020 at Hochkar/Lower Austria scheduled from March 23rd to 28th, the FIS Snowboard/Freestyle Junior World Championships 2020 in Lachtal/Styria from March 27th to April 1st, the FIS European Cup Finals from March 16th to 22nd in Saalbach/Salzburg and Reiteralm/Styria as well as the FIS European Cup events Skicross on March 28th/29th and Snowboardcross on March 14th/15th also Reiteralm/Styria and the OPA Cup Finals Ski Jumping/Nordic Combined in Eisenerz/Styria from March 13th to 15th

With this measure OESV follows the valid guidelines and is convinced to also act in the sense of sports and public health. All other national and international competitions can be staged as planned for the time being, provided updated guidelines.

Náhrada za zrušené závody FIS MAS - Rokytnice n.J. -pojede se na Dolní Moravě, 29.2 - 1.3.

24.02.2020

Závody FIS MAS v Rokytnici nad Jizerou musely být z důvodu nedostatku sněhu zrušeny.

Místo toho se pojedou v původním termínu závody Ski Serie Masters - Český pohár na Dolní Moravě!

29.2. - 1.3.

GS, SL

www.ski-masters.cz

 

Světová konkurence Masters lyžařů se zase vrací do Pece pod Sněžkou

19.02.2020

O druhém březnovém víkendu se na sjezdovce Javor v Peci pod Sněžkou uskuteční již tradiční, 15. ročník Světového poháru FIS v alpských disciplínách kategorie  Masters.

Světové zimní hry Masters 2020 - český úspěch

12.01.2020

Čeští závodníci dosáhli skvělého úspěchu na World Winter Masters Games 2020 v Innsbrucku, jinak také nazývané "Olympiáda Masters".

Upřesnění pro přihlašování na závody FIS MASTERS v sezoně 2019/2020

13.12.2019

V souvislosti s připravovaným přechodem na nový způsob registrace závodníků kategorie Masters v rámci FIS platí již od této sezony 2019/2020 pro přihlašování na závody FIS MASTERS v České republice i v zahraničí některé podstatné změny.

https://ski-masters.cz/wp-content/uploads/Upresneni-Prihlasovani-FIS-MAS-2019-20.pdf

 

Registrační čísla a Licenční poplatky Masters 2020

04.11.2019

Závody FIS Masters Cup 2020 - kalendář

03.11.2019

Kalendář závodů FIS MASTERS

Závody Masters 2020

03.11.2019

 záznamy 1 - 20 z 58    následující   poslední »

Partneři Svazu lyžařů ČR

Audi AutoPalace

Hlavní partneři úseku alpských disciplín

Monzas Don Quiet

Partneři úseku alpských disciplín

Mölltaler Gletscher Veolia

Partneři Czech Ski alpine pool

LEKI Mico POC Sport Mizuno Vola Racing CZ
Oakley
UYN Head.cz Kaestle
Liski
Sidas

Institucionální partneři

Olymp Národní sportovní agentura
Dukla

Mediální partneři

Snow.cz
CT
Radiožurnal

Partnerská lyžařská střediska

Skiareál Špindlerův Mlýn SkiResort Černá hora - Pec Skiareál Harrachov