Home Závody a výsledky Masters

Světový pohár FIS Masters Cup

01.02.2023

Závodníci  Masters z celého světa se opět připravují na start……..na Světový pohár FIS Masters Cup do Pece pod Sněžkou

O březnovém víkendu 11. – 12.3.2023  bude společnost SJ SKI pořádat světový pohár kategorie Masters v alpských disciplínách. Tradičním místem pro konání této významné sportovní akce je opakovaně jedno z našich nejlepších lyžařských středisek, Pec pod Sněžkou a pro Masters skvělé tratě na sjezdovce Javor. Světový pohár na území ČR má svoji bohatou historii a od r. 2008 se pravidelně koná právě v Peci. „ V tomto zimním středisku máme záruku spolehlivosti i kvality při zajištění závodních tratí a ostatního technického servisu, podporu vedení SkiResortu Černá hora – Pec a pomoci TJ Slovanu Pec i Loko Trutnov „ připomíná za hlavního organizátora Iva Kárníková.

Loňský ročník měl o něco nižší účast, po covidové pandemii stále přetrvávaly obavy a cestování napříč Evropou nebylo úplně optimální. „Doufejme, že letošní ročník bude znova v plném počtu a nasazení a sportovní výkony závodníků budou tak jak je známe.“ Přestože v letošní sezoně zatím není sněhová pokrývka úplně dostačující, pevně doufáme, že z.astoupení účastníků z opravdu již tradičních a významných lyžařských velmocí, bude silné. Rozhodně organizátoři očekávají sportovce z řad Rakušanů, Němců, Francouzů i Italů, ale i z velice vzdálených destinací Nového Zélandu, Chile, USA či Austrálie. Určitě nesmí chybět ani účast velmi silné skupiny borců ze Slovenska. V roli mezinárodního technického delegáta pro letošní šampionát přivítáme Olgu Charvátovou Křížovou, bývalou československou reprezentantku a bronzovou medailistku ze zimních olympijských her v Sarajevu, v r. 1984. K samotným závodům neodmyslitelně patří také bohatý doprovodný program a slavnostní vyhlášení výsledků s předáváním trofejí a rautem, který se již pravidelně koná na půdě hotelu Horizont. Zázemí, kvalitní servis a vstřícnost partnerského hotelu jsou velkou devizou pro zajištění vysoké úrovně celého šampionátu.

„I letošní ročník se uskuteční za podpory a záštity ministra pro místní rozvoj, hejtmana Královéhradeckého kraje, starostů měst Pece a Trutnova, Nadace ČEZ a ostatních významných partnerů i zástupců regionálních i celostátních médií. Bez této pomoci a podpory bychom tuto náročnou mezinárodní sportovní akci nemohli zorganizovat,“ doplňuje Iva Kárníková.

Už sněží….., všichni se těší……, tak srdečně zveme všechny závodníky i milovníky alpského lyžování.

Více informací na www.sjski.cz

Světová konkurence Masters lyžařů se zase vrací do Pece pod Sněžkou………… a jedeme …..

04.02.2022

Po dvouleté odmlce díky covidové pandemii a po podzimní konferenci FIS mají organizátoři za spol. SJ SKI opět možnost uspořádat závody Světového poháru FIS v alpských disciplínách. Ve dnech 5. – 6.3.2022 se na sjezdovce Javor v Peci pod Sněžkou uskuteční již 16. ročník tohoto tradičního šampionátu kategorie Masters.

Během prvního březnového víkendu se v disciplínách slalom a obří slalom o cenné trofeje utká více než 200 závodníků z celého světa. „Doufáme, že se celá pandemická situace natolik uklidní, že budeme schopni našim závodníkům nabídnout opět skvělá sportovní klání se skvělými výsledky i neopakovatelnou atmosférou jako tomu bylo v Peci i v minulých sezónách,“ doplňuje za hlavního organizátora Iva Kárníková.

 

Světový pohár v Peci pod Sněžkou má svoji bohatou historii. Na území ČR se bude konat již 16. ročník a většinu z uspořádaných akcí, od r. 2008, hostila právě Pec. A právě zimní středisko SkiResort Černá hora – Pec a jeho vedení jsou zárukou spolehlivosti i kvality při zajištění závodních tratí i ostatního technického servisu, neodmyslitelná spolupráce s organizátory pro výslednou vysokou úroveň poháru. Oblíbenost tohoto závodu dokládá i skutečnost, že se na sjezdovku Javor sjíždějí závodníci opravdu z celého světa. Opakovaně nechybí zástupci za tradičně silných lyžařských velmocí jako jsou Němci, Rakušané, Francouzi nebo Italové. Pravidelně mají organizátoři přihlášené borce i z velice vzdálených destinací Nového Zélandu, USA, Austrálie, ale i Ruska a Kazachstánu.

„Na základě hygienických opatření i nařízení jednotlivých vlád zatím nejsme schopni stoprocentně potvrdit námi předpokládanou účast, ale přání je otcem myšlenky,“ dodává Kárníková.

Mezi pravidelné a skoro nejpočetnější skupiny patří Slováci, z jejichž řad se v letech minulých rekrutoval jednoznačně nejstarší závodník, legenda, několikanásobný mistr světa Otto Krajňák. Bohužel v letošním ročníku se již nepotkáme, odešel do lyžařského nebe. 

S kým ale můžeme určitě počítat je spolupracovník a kamarád Bohumír „Bobas“ Zeman, jeden z našich nejúspěšnějších reprezentantů, olympioniků, který se ujme role mezinárodního technického delegáta. Jeho profesionalita, ale i letité zkušenosti ze závodních kolbišť jsou zárukou kvalitního průběhu celých závodů.

K samotným závodům neodmyslitelně patří také bohatý doprovodný program a slavnostní večer s vyhlášením výsledků spojený s rautem, který se již pravidelně koná v hotelu Horizont,

letitým partnerem…..kvalita, zázemí, servis….co více si přát.

„I letošní ročník se uskuteční za podpory a záštity Ministerstva pro místní rozvoj, hejtmana Královéhradeckého kraje, Nadace ČEZ a ostatních významných partnerů i zástupců regionálních i celostátních médií. Bez této pomoci bychom tuto náročnou mezinárodní sportovní akci nemohli zorganizovat,“ doplňuje s poděkováním Iva Kárníková za společnost SJ SKI.

Přípravy jsou v plném proudu, sněžit bude, závody se blíží, tak srdečně zveme všechny závodníky a milovníky alpského lyžování.

 

Více informací na www.sjski.cz

Poháry za umístění ve FMC

25.08.2021

Mezinárodní lyžařská federace FIS udělila v sezóně 2020/2021 poháry za umístění ve FMC. Poháry byly vítězům předány v sídle Svazu lyžařů.

 

VAŇOUS Bohuslav - 1.místo Overall Cat. A

                                - 1. místo Overall třída A6

TUMOVÁ Dagmar - 1. místo Slalom Cat. C

                              - 1. místo Overall třída C4

TOUŠOVÁ Martina - 1. místo Overall třída C3

POLÁČEK Jan - 1. místo Overall třída A2

HRSTKA Milan - 2. místo Overall třída A5

HORÁČEK David - 2. místo Overall třída A4

FÉROVÁ Stanislava - 2. místo Overall třída C6

LEDVINOVÁ Hana - 3. místo Overall třída C5

 

Všem moc gratulujeme a doufáme, že nadcházející sezona bude neméně tak úspěšná. 

sekretariát OSÚ AD SLČR

 

 

Úhrada kódových čísel FIS MASTERS pro lyžařskou sezónu 2021/22

02.08.2021

 

 

Pro závodnice a závodníky kategorie MASTERS, kteří chtějí v lyžařské sezóně 2021/22 startovat na mezinárodních závodech FIS, platí i nadále povinnost uhradit prostřednictvím Svazu lyžařů České republiky licenční poplatek za aktivaci kódového čísla FIS MASTERS.

Licenční poplatek pro účast na mezinárodních závodech FIS v ČR a v zahraničí činí 850.- Kč za osobu

Úhradu částky pro aktivaci kódového čísla FIS MASTERS a pro zařazení do listiny bodů FIS MASTERS proveďte nejpozději do 18. října 2021!

UPOZORNĚNÍ:

Závodů FIS MASTERS se mohou zúčastnit pouze závodníci s aktivním kódovým číslem FIS MASTERS (mají zaplacený licenční poplatek) a jsou zároveň uvedeni v listině bodů FIS MASTERS platné pro příslušné závodní období. Pro první závody v Evropě je tedy nutné být uveden nejpozději ve třetí listině bodů FIS MASTERS, platné od 28.10.2021.

Termíny vydání Listin bodů FIS MASTERS najdete na tomto odkaze:

https://assets.fis-ski.com/image/upload/v1620647292/fis-prod/assets/Deadlines-MA.pdf

Licenční poplatek uhraďte na:

č.ú. 1724702504 / 0600-GE Money Bank

Variabilní symbol pro Masters - 220101

Do zprávy pro příjemce uvést:

  • v případě platby za jednotlivce celé jméno a příjmení, současně je nutné zaslat na email (michaela.jarousova@czech-ski.com) potvrzení o zaplacení poplatku
  • v případě platby za více závodníků název oddílu, současně je nutné zaslat na email (michaela.jarousova@czech-ski.com) soupis závodníků, za které byla platba uskutečněna, a potvrzení o zaplacení poplatku

Věříme, že nastávající sezóna již proběhne bez výraznějších omezení a závody budou rušeny pouze z důvodu špatných sněhových podmínek. V návrhu kalendáře na sezonu 2021/22 je plánováno 86 závodů FIS MASTERS (72 závodů FIS MASTERS CUP a 14 závodů FIS MAS, z toho se uskuteční troje závody v České republice) s vrcholem sezony WCM v St. Moritz v termínu 14.-20. března 2022.

 

 

Licenční poplatky Masters 2020-2021

03.07.2020

Licenční poplatky Masters 2020-2021 ve stručnosti:

- závody SLČR - 150,-
    - závodi FIS MAS (zahraničí i v ČR) - 850,-


Podrobnější info na: https://ski-masters.cz/…/MASTERS-licencni-poplatky-2020-202…

Pravidla pro ochrannou helmu – kategorie MASTERS

03.07.2020

Všichni závodníci Masters bez výjimky (tedy včetně kategorie nad 55 let (ženy) a 65 let (muži)) musí mít na závodech FIS helmy odpovídající pravidlům FIS.

Kalendář závodů FIS MASTERS 2020-2021

03.07.2020

Kalendář závodů FIS MASTERS 2020-2021

Závody Masters 2021 - kalendář

21.06.2020

Plánovaný kalendář závodů Ski Serie Masters 2020 - 2021

Ski Serie Masters - Český pohár 2021
       
Datum Místo Závod Disciplíny
16.-17.1. Vrbno pod Pradědem SSM / Kareta Cup SG, GS, SL
23.-24.1. Rokytnice nad Jizerou FIS MAS GS, SL
30.-31.1. Krušné Hory SSM SL, GS
5.-7.2. Jablonec nad Jizerou SSM /Memoriál Žemličky SG, GS, SL
20.-21.2. Deštné Mistrovství ČR Masters GS, SL
6.-7.3. Lipno nad Vltavou SSM / Lipno Master GS, SJ, SL
19.-20.3. Kouty nad Desnou Finále SSM SG, GS, SL

 

Masters
bře
9

FMC 2024

Pec pod Sněžkou, Javor

 
Partneři Alpských disciplín

Partneři Svazu lyžařů ČR

Audi AutoPalace Monzas GoPass Veolia
Oakley
UYN ČPZP

Hlavní partneři úseku alpských disciplín

Don Quiet Renokar

Partneři Czech Ski alpine pool

LEKI Mico POC Sport Mizuno Vola Racing CZ Head.cz Kaestle
Liski
Sidas

Institucionální partneři

Olymp Národní sportovní agentura
Dukla

Mediální partneři

Hitrádio Deník.cz
CT
Snow.cz

Partnerská lyžařská střediska

Skiareál Špindlerův Mlýn SkiResort Černá hora - Pec Skiareál Harrachov